Celeronė mė tė shpejtė

Shko poshtė

Super Celeronė mė tė shpejtė

Mesazh nga D3M1 prej Mon Mar 28, 2011 1:28 pm


Intel ka filluar qė prodhuesve tė harduerėve t’u ofrojė procesorė tė linjės Celeron, por tė bazuar nė arkitekturėn Sandy Bridge.
Nė raport me ēipet “e vėrteta” Core i3, i5 dhe i7, Celeronėt nuk kanė mbėshtetje pėr teknologji tė caktuara, siē janė Turbo Boost 2.0, konvertim tė shpejtuar harduerik tė videove Quick Sync dhe mundėsi tė ‘streamingut’ pa kabllo tė videove HD nga laptopi nė televizor.

Ēipi i parė i prezantuar ėshtė Celeron B810, procesor dybėrthamor, i cili ka bėrthamė tė integruar grafike, takt prej 1.6 GHz dhe 2 MB memorie.

Procesori ka TDP prej 35 W, ndėrsa me shumicė shitet pėr 86 dollarė, mirėpo prodhuesit e kompjuterėve ende nuk kanė njoftuar nė lidhje me modelet e bazuara nė kėtė procesor.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi