Lexoni disa kėshilla pėr tė zgjatur orgazmėn

Shko poshtė

Super Lexoni disa kėshilla pėr tė zgjatur orgazmėn

Mesazh nga Lim-On prej Mon Mar 28, 2011 5:23 pmShumė ēifte
e kanė ėndėrr pėr tė zgjatur orgazmėn. Disa tashmė janė duke shijuar
atė. Pėr tė zgjatur orgazmėn ėshtė njė aftėsi qė ju mund ta mėsoni,
kėshtu qė mos e humbni shpresat sepse 'Webmagazina' ju sjell
disa kėshilla se si duhet vepruar pėr tė zgjatur orgazmėn – kėto
kėshilla janė tė disa ekspertėve tė seksit tė cilat mund tė ju ndihmojnė
qė ta bėni tė lumtur partnerin/partneren tuaj.

Zbuloni se ēfarė ju gėzon nė tė vėrtet

A dini ju
me tė vėrtet tė bėni seks? Ju pėr momentin jeni duke provuar tė
pėrgjigjeni nė pyetjen tonė, por mbani mend se ju mund ti ndryshoni
dėshirat tuaja duke pas parasysh se ish-partneri juaj ka ju thyer
ndjenjat tuaja dhe tani jeni duke u munduar qė tė gjeni njė definicion
tė pėlqyeshėm. Ky ėshtė parakushti kryesorė pėr njė orgazėm tė gjatė, ju
duhet tė dini se ēfarė juve ju bėnė mirė.

Mėsoni pėr t’u ēlodhur

Dashuroni
pritjen e ngacmuar tė aktit seksual (duajeni atė kohė deri sa tė fillon
seksi), nėse nuk e bėni kėtė, atėherė kjo ėshtė njė pengesė nė rrugėn e
arritjes sė orgazmės sė pėrsosur seksuale. Ju duhet tė merrni kontrollin
e sistemit nervor – njė kontroll (qetėsim) i tillė ju lejon qė tė
pranoni njė kėnaqėsi tė madhe seksuale, thonė ekspertėt e seksit.

Edukimi seksual

Pėr tė
zotuar ndonjė aftėsi seksuale, kjo ėshtė dituri. Mėsoni sa mė shumė qė
ju tė prekni nė mėnyrėn sa mė seksi trupin e tij ose saj, gjė qė tė qon
drejt e nė krevat – kėto sjellje (taktika) praktike do tė bėhen art.Ushtrimet

Pėr tė
pėrjetuar njė seks tė mirė me orgazėm tė gjatė sigurisht qė vend tė
veēantė zė fitnesi fizik. Sigurisht qė ju duhet tė ushtroni rregullisht
muskujt tuaj, pjesėt gjenitale tė trupit. Ju do tė jeni shumė mė tė
lėvizshėm – gjithashtu ekspertėt thonė se fitnesi fizik kontribuon nė
zgjatjen e orgazmės.

Komunikimi

Dihet se
njėra prej parakushteve kryesore pėr tė shijuar njė seks tė mirė me
orgazėm tė zgjatur ėshtė e rėndėsishme edhe komunikimi. Ėshtė e
rėndėsishme qė tė komunikoni para seksit, por edhe gjatė marrėdhėnieve
seksuale. Partnerėt duhet ti flasin fjalė seksuale njėri tjetrit dhe
duhet t’a thonė atė qė e dėshirojnė.
Kėto ishin
disa nga kėshillat pėr tė pasur njė seks tė mirė me orgazėm tė gjatė,
kėshilla kėto tė rekomanduara nga ekspertėt e seksit.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi