Gratė ndihen tė plakura nė moshė 29 vjeēare, ndėrsa burrat nė moshėn 58 vjeēare

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Gratė ndihen tė plakura nė moshė 29 vjeēare, ndėrsa burrat nė moshėn 58 vjeēare

Mesazh nga Lim-On prej Mon Mar 28, 2011 5:24 pmHulumtimet
kanė treguar se femrat janė konsideruar tė vjetra kur ato arrijnė moshėn
29 vjeēare, ndėrsa meshkujt nuk ndjehen tė vjetėr deri nė moshėn 58
vjeēare. Psikologėt nė Universitetin e Lancansteru kanė kryer njė studim
mbi atė se si njerėzit perceptojnė moshėn nė tė cilėn ata ndjehen tė
vjetėr.

Doli se tė
anketuarit besojnė se flokėt gri, lėkura e prishur dhe ndjenja qė ju nuk
jeni tė “modės dhe nė modė", janė treguesit kryesorė tė moshės.

Nga ana tjetėr, meshkujt si tregues kryesorė tė plakjes e kanė konsideruar uljen e epshit.

Profesor,
Cary Cooper, qė mori pjesė nė studim thotė se gratė mendojnė se nuk
pėrputhen me idealin e tanishėm tė bukurisė, ndėrsa burrat janė tė
fiksuar pas pamjes.

“Revista
jonė ėshtė plotė me femra tė reja dhe tė bukura. Kjo ėshtė arsyeja se
pse gratė tjera konsiderohen vjetra, sepse ju mendoni qė ato nuk janė tė
modės. Nga ana tjetėr, burrat kujdesen shumė,” tha profesor Cooper pėr
Daily Mail.
Burrat janė
mė tė shqetėsuar pėr paraqitjen e tyre nė krevat, dhe dy e treta e tyre
besojnė se ky ėshtė njė tregues i madh i moshės, ndėrsa 22 pėr qind e
tyre mendojnė se janė tė vjetėr nėse muzika e tyre ėshtė shumė e lartė
nė njė dyqan kafeje ku ata janė duke qėndruar

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 27
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Gratė ndihen tė plakura nė moshė 29 vjeēare, ndėrsa burrat nė moshėn 58 vjeēare

Mesazh nga Gonna prej Mon Mar 28, 2011 5:40 pm

heret plakemi edhe na femrat me men ma shum plakum se me pamje fizike :D

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi