Shoping nga vajzat q nuk kan prkrahje n dashuri

Shko posht

Super Shoping nga vajzat q nuk kan prkrahje n dashuri

Mesazh nga Lim-On prej Mon Mar 28, 2011 5:24 pmHern tjetr kur t ndjeni nevojn q t blini ndonj gj, mos u ngutni, ndoshta keni nevoj vetm pr nj prqafim.

Me
gjas jan t pakta ato femra t cilat mund t thon se nuk knaqen
duke bler, por sa shpesh dalin n shoping dhe si vlersojn at q
blejn, varet nga ajo se sa kan (apo nuk kan) dashuri.

N fakt, shkenctart thon se shopingu plqehet m shum nga ato q kan m pak prkrahje dhe dashuri.

Me
an t dy studimeve, krkuesit shkencor u kan dhn pjestarve n
studim nj objekt dhe kan krkuar nga ta q ta vlersojn at objekt.

T gjithve iu ishte dhn objekti i njjt.

Me
kt rast sht konstatuar se objektin m shum e vlersonin ato femra
q, pr momentin, ishin duke kaluar npr ndonj kriz emocionale, pa
marr parasysh gjendjen e tyre ekonomike.

Pr
kt shkak, hern tjetr kur t ndjeni nevojn q t blini ndonj gj,
mos u ngutni, ndoshta keni nevoj vetm pr nj prqafim.
Ia vlen q t provohet, sidomos nse, pr shkak t blerjeve t shumta, rrezikoheni edhe nga ana materiale

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Shoping nga vajzat q nuk kan prkrahje n dashuri

Mesazh nga Gonna prej Mon Mar 28, 2011 5:39 pm

Ka t verteta ktu :D

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi