Largoni grimin para se tė flini

Shko poshtė

Super Largoni grimin para se tė flini

Mesazh nga Gonna prej Tue Mar 29, 2011 10:55 am

Pse ėshtė aq e rėndėsishme pastrimi i fytyrės nga grimi? Tė flesh me grim nė fytyrė ėshtė e dėmshme sepse procesi i rinovimit tė qelizave zhvillohet pikėrisht natėn, pėrderisa flini.
Me prodhimet e kozmetikės i mbyllni poret dhe nuk i lejoni lėkurės tė marrė ajėr. Bėni tė kundėrtėn, pastrojeni fytyrėn dhe lyeni me krem tė natės. Kėshtu, fytyra dhe lėkura do tė pushojnė dhe do tė rigjenerohen, duke ju dhėnė pamje tė freskėt nė mėngjes nė vend tė rretheve tė zeza poshtė syve.

Nėse jeni nė njė lidhje tė re dhe nuk dėshironi partneri t’ju shohė pa grim, menjėherė ju japim dy arsye pėrse nuk duhet ta bėni atė. E para, burrat i duan gratė me tė gjitha mangėsitė e tyre, por a doni qė t’ju shohė me grim tė papastruar mėngjesin tjetėr?!

Megjithatė, ekzistojnė disa truqe qė do t’ju ndihmojnė tė dukeni perfekt nė mėngjes, pa grim.
- Largoni grimin, pastroni fytyrėn me xhel pėr pastrim tė fytyrės ose me qumėsht pėr fytyrė, freskoni me tonik ose me serum dhe lyeni fytyrėn me krem nate para se tė flini. Nė mėngjes do tė keni fytyrė tė freskėt, pa ėnjtje.
- Shmangni fjetjen nė stomak. Kėshtu do ta parandaloni dukurinė e rrudhave tė mėngjesit nė fytyrė.
- Shmangni lėngjet para fjetjes. Pikėrisht ata janė fajtorėt pėr yndyrshmėrinė e fytyrės.
- Pėrdorni krem pėr fytyrė me efekt tė dobėt. Nuanca mė e errėt i jep pamje tė shėndetshme lėkurės.

Herėn tjetėr kur do tė ndjeheni pėrtacė pėr largim tė grimit tė mbrėmjes, kujtohuni nė pėrfitimet nga pastrimi i fytyrės. Shpejt zėvendėsoni me kozmetikė tė duhur dhe jeni gati pėr gjumė! /Telegrafi/

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi