Njeriu dhe 140 qent e tij

Shko posht

Super Njeriu dhe 140 qent e tij

Mesazh nga D3M1 prej Tue Mar 29, 2011 11:26 am


Pr ish kuzhinierin Li Zongwen shoku m i mir i njeriut vrtet sht qeni, pasi ai kujdeset pr m shum se 140 qen n shtpin e tij n Kin.
Li, 59 vjear, sht br miku m i mir i qenve pasi adoptoi nj numr t konsiderueshm t qenve t rrugs dhe klyshve t braktisur. Ecjet duhet t jen nj ankth i vrtet n oborrin e tij me gjith ato jashtqitje t qenve, shkruan Metro.

T shptuar nga rrugt dhe paralarjet e qytetit Wuhan, atyre iu sht ofruar nj kulm mbi kok dhe ushqim falas. Kafsht e shptuara kan dshir t ulen dhe ta shohin ish kuzhinierin prderisa ai zien n nj kazan t madh gjelln e tyre.

Vetm ushqimi dhe qiraja e shtpis kushton 5000 Yuan (rreth 480 funte) do muaj, e q dhurohet nga njerzit t cilt i dhurojn para Lis. Qent jetojn n shtpi me t prej vitit 2009 ndrsa Li ha edhe darkn i rrethuar nga qent.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi