Djale apo vajze? Shqiptaret “votojne” meshkujt

Shko poshtë

Super Djale apo vajze? Shqiptaret “votojne” meshkujt

Mesazh nga Nora prej Wed Mar 30, 2011 9:39 amEdhe sot ardhja ne jete e nje femije mashkull duket se eshte me shume e deshiruar nga baballaret sesa mamate.
Ermelinda Baco sapo ka sjelle ne jete vogelushin Anslei. “Edhe vajzat jane te mrekullueshme pasi flasin shume gjera qe djemte e kane te veshtire t’i thone”, shprehet ajo.
Por kjo nuk do te thote se vajzat jane me pak te deshiruara perkundrazi ato krahasohen me sherbetin e bakllavase. Jo rralle here debatojme mbi raportet numerike djem apo vajza.
Pergjigjen e sakte te ketij kuizi na i jep Nurie Caushi, pergjegjese ne zyren e INSTAT per sektorin e shendetesise. “Raporti i lindjeve meshkuj-femra eshte 51-49 ne favor te meshkujve”, thote Caushi.
Ne tryeza mes miqsh dhe vecanerisht mes femrave, me shume perflitet per dashurine ku zonjushat jane te parat qe ankohen per mungese zoterinjsh. Duket sikur ndonjehere ka pak, sikur kane mbaruar. Ku dreqin jane?!”, shprehet aktorja Olta Gixhari

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovë
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi