Me njė klikim mund tė bėheni pjesė e reklamės sė huaj

Shko poshtė

Super Me njė klikim mund tė bėheni pjesė e reklamės sė huaj

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 30, 2011 5:51 pm


Rrjeti mė i famshėm social nė botė, Facebook, ka filluar me fushatėn e re reklamuese, pjesė e tė cilės mund tė bėheni edhe ju nėse pėlqeni (bėni ‘like’) ndonjėrin nga produktet. Njėkohėsisht, reklamuesit do tė mund tė shfrytėzojnė fotografitė tuaja, emrin dhe mbiemrin.
Fushata reklamuese e Facebook mund tė shkaktojė pakėnaqėsi te shumica e pėrdoruesve tė rrjetit shoqėror. Nė fakt, nėse klikoni ‘like’ nė ndonjėrin nga produktet qė reklamohen nė Facebook, automatikisht pėr atė do tė njoftohen miqtė tuaj.

E reja ėshtė se nga e premtja, Facebooku do t’u mundėsojė reklamuesve qė emrin dhe fotografitė tuaja t’i shfrytėzojnė nė kuadėr tė reklamave tė tyre, ashtu qė do tė mund tė jeni reklamė e njė produkti tė huaj dhe atė duke mos e ditur fare.

Kėtė qasje Facebookut ia mundėson polisa e privatėsisė, tė cilėn secili pėrdorues e ka vendosur gjatė regjistrimit nė kėtė rrjet shoqėror.

Por ėshtė edhe ana pozitive, qė nėse nuk dėshironi tė jeni pjesė e reklamave tė huaja, mund ta shmangni nė kėtė mėnyrė: Nė profilin tuaj klikoni nė opsionin ‘Account’, pastaj 'Account Settings', pastaj nė 'Facebook Adverts' ku duhet tė klikoni opsionin 'No One'.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi