Zebra nokautoi luanin dhe ia mori fytyrn para luaneshave

Shko posht

Super Zebra nokautoi luanin dhe ia mori fytyrn para luaneshave

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 30, 2011 5:55 pm


Skena nga filmi i animuar Madagaskar kur luani kryesor Alex e paramendon shokun e tij, zebrn Marty, si cop t mishit, u prsrit n realitet.
Por, mu sikur n film ky luan mbeti i uritur, dhe s bashku me kt u shprblye edhe me nj goditje aspak t kndshme drejt e n fytyr.

Fotografit e publikuara nga Daily Mail jan br nga nj xhip n rajonin Ngorongoroa, n Tanzani. Fotografit i bri adhuruesi i bots bimore dhe shtazore, Thomas Whetten.

Zebra, duke mos e ditur se gjendej afr nj kopeje luansh n krkim t nj dreke t shijshme, po shtiste npr bar. Papritmas nga bari doli njri prej makinave vrasse dhe sulmoi zebrn.

Luani i krceu n shpin viktims s tij duke i ngulur dhmbt thell n mishin e saj. Zebra n luft pr t mbetur gjall shfrytzoi rastin dhe e goditi me kmbt e pasme drejt e n fytyr, duke e hedhur n tok dhe duke e turpruara para nj grupi luaneshash.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi