Dy shqiptare, kandidate pėr “Miss” nė Zvicėr

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Dy shqiptare, kandidate pėr “Miss” nė Zvicėr

Mesazh nga T-o-S-i prej Wed Mar 30, 2011 9:06 pm


E pėrditshmja zvicerane “Berner Zeitung” ėshtė duke zhvilluar njė konkurs pėr tė zgjedhur “Missin” e parė tė Kantonit tė Bernės. Nė mesin e 15 kandidateve janė dhe dy vajza shqiptare, 21-vjeēarja Natyra Ajvazi nga qyteti i Ipsach-i dhe Florijana Halimi, 18-vjeē nga Jegenstorf-i.

Kohė mė parė, e pėrditshmja “Bieler Tagblatt” kishte shkruar njė artikull kushtuar Natyrės, e cila kishte plotėsuar rregullat e ashpra pėr “Miss Bern”, gjatėsia mė e vogėl 168 centimetra, dhe tė jenė tė moshės nė mes 17 dhe 24-vjeēare. Natyra ka rrėfyer se si i ėshtė ngjallur interesi pėr tė kandiduar pėr “Miss Bern”.

“Shoqet e mia mė thoshin se unė kam gjasa tė fitoj”, thotė ajo, derisa ishte paraqitur personalisht tek juria. Ajo shpreson se do tė mėsojė diēka mė shumė dhe pėr tė ėshtė njė detyrė e madhe dhe e rėndėsishme.

Pėr tu bėrė “Miss Bern” nuk do tė thotė vetėm njė buzėqeshje para kamerave dhe reklamim, por nė radhė tė parė tė pėrfaqėsohet Kantoni i Bernės. Natyra ka vendosur qė Kantonin ta pėrfaqėsojė me diversitetin e saj kulturor duke i pėrfaqėsuar edhe rrėnjėt e saj kosovare.Nga ana tjetėr, Florijana ėshtė me prejardhje nga Lugina e Preshevės dhe ėndrra e saj ėshtė qė njė ditė tė jetė “Miss Zvicra”. Floriana ka pėrkrahjen e prindėrve dhe familjes sė saj. Ajo ėshtė e gjatė 169 centimetra, e lindur nė shenjėn e luanit, hobi i saj ėshtė qė tė shėtisė me shoqėri dhe ka dėshirė tė luajė futboll.

Mė 7 maj tė kėtij viti do tė mbahet nata finale dhe nė kėtė mbrėmje do tė marrin pjesė 16 vajza, me shpresa se njėra nga shqiptaret tė shkėlqejė dhe tė fitojė kurorėn e “Miss Bern 2011″.

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 27
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi