Sot mblidhet Kuvendi pr miratimin e buxhetit

Shko posht

Super Sot mblidhet Kuvendi pr miratimin e buxhetit

Mesazh nga Lim-On prej Thu Mar 31, 2011 8:26 am


N nj seanc plenare, sot mblidhet
Kuvendi i Kosovs me nj pik t vetme n rendin e dits - shqyrtimi pr
her t dyt i Projektligjit pr Buxhetin e Republiks s Kosovs pr
vitin 2011.
Kryesia e Kuvendit kishte marr
vendimin pr procedim m t shpejt t Projektligjit pr Buxhetin, nga
sa e parasheh Rregullorja e Kuvendit, pas vlersimit t urgjencs s
shtjes. Pas raportimit n Kryesi t kryetares s Komisionit pr Buxhet
dhe Financa, Safete Hadrgjonaj, e cila ka pohuar se Komisioni sht n
prfundim t amendamentimit t Projektligjit pr Buxhetin, megjithat
kjo nuk ndodhi.
N mbledhjen e djeshme Komisioni pr
Buxhet dhe Financa nuk ka arritur marrveshje pr nenin 4 t
projektbuxhetit ku sht parapar shitja e PTK s. Kryetarja e
Komisionit pr Buxhet dhe Financa nga radht e PDK s ka thn se
komisioni ka hedhur n votim dy propozime. Njri ishte pr riformulimin e
nenit 4 dhe tjetri propozim q t hiqet trsisht ky nen.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi