Pėr zhvillimet e fundit nė vend, KPJ sot mban konferencė pėr media

Shko poshtė

Super Pėr zhvillimet e fundit nė vend, KPJ sot mban konferencė pėr media

Mesazh nga Lim-On prej Thu Mar 31, 2011 8:27 am


Klubi pėr Politikė tė Jashtme do ti
komentoj tė gjitha zhvillimet nė njė konferencė tė paralajmėruar pėr tė
enjten. Madje edhe pėr “sulmet e institucioneve dhe mediave” siē i quan
KPJ qė e etiketonin atė pėr puē. Reagimi vjen vetėm pas vendimit tė
Gjykatės Kushtetuese tė Kosovės pėr seancėn e 22 shkurtit 2011, ku e
vlersoi jo kushtetuese mėnyrėn e zgjedhjes sė Pacollit.
Nė njė komunikatė pėr media, KPJ
thekson se “nesėr mbanė njė konferencė pėr media ku do tė paralajmėrohen
hapat e ardhshėm tė organizatės pas sulmit institucional dhe medial
ndaj aktivistėve tė saj si pasojė e iniciativės pėr mbrojtje tė
integritetit tė institucioneve tė Kosovės”.
Po ashtu, drejtues tė KPJsė
paralajmėrojnė se “nė konferencė do tė interpretohet edhe vendimi i
Gjykatės Kushtetuese dhe ndėrlidhja e tij me protestat e planifikuara tė
shoqėrisė civile pėr antikushtetutshmėrinė e zgjedhjes se
institucioneve tė Kosovės”

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi