Hekurosja dobėson flokėt

Shko poshtė

Super Hekurosja dobėson flokėt

Mesazh nga Gonna prej Thu Mar 31, 2011 8:32 am

Hulumtimet e reja kanė treguar se piasteri (hekuri) paraqet rrezik tė vėrtetė pėr flokėt tuaj, dhe pėrdorimi i rregullt i tij, flokėt tuaj do t’i shndėrrojė nė flokė shumė tė hollė dhe pa gjallėri.
Po ashtu hekurosja e shpeshtė shkakton rėnien e flokėve tė thatė, qė bėhen gjithnjė e mė tė parrafshėt.

Ekspertėt shpjegimin e gjejnė nė teknologjinė e re. Me hekurat e dikurshėm tė ēelikut janė dashur njėzet minuta qė tė arrihet temperatura e pėrshtatshme e nevojshme pėr drejtim tė flokėve, ndėrsa kėto tė rejat me bazė qeramike pėr vetėm njė minutė arrijnė temperaturėn edhe deri nė 220 gradė.

Pikėrisht temperaturat mbi 180 gradė janė pėrgjegjėse pėr dėmtimin e flokėve, tė cilave pastaj nuk mund t’u ndihmojė asnjė mjet mbrojtės.

Nėse edhe ju jeni njė nga pėrdorueset, dhe floku juaj ka humbur kualitetin, ndoshta ėshtė koha pėr pauzė dhe trajtim ultra ushqyes si maska pėr flokė e cila do t’ia kthejė gjallėrinė dhe shkėlqimin. /Telegrafi/

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi