Si tė eliminoni njollat e mėrzitshme

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Si tė eliminoni njollat e mėrzitshme

Mesazh nga ditush prej Fri Apr 01, 2011 11:45 amMė sė vėshtiri eliminohen njollat e pemėve, kafes, ēajit dhe verės sė kuqe.
Njollėn njomeni me lėng tė freskėt limoni apo me uthull tė bardhė apo para pastrimit njomeni nė zbardhues tė butė kimik. Gjurmėt e verės nė rroba do t’i eliminoni nė atė mėnyrė qė tė hidhni nėpėr to kripė e cila do ta thithė lėngun, pastaj njomeni rrobėn nė zbardhues apo vetėm spėrkateni me ujė mineral dhe pastaj pastrojeni. Kur ju derdhet vena e kuqe nėpėr tepih, mblidheni lėngun e mbetur, pastaj nėpėr njolla hidhni verė tė bardhė. Lėre tė qėndrojė 10 minuta nė mėnyrė qė vera t’i depėrtojė penjtė e tepihut, pastaj pastrojeni me ujė tė vakėt.

Pėr t’i eliminuar njollat e ēajit, duhet t’i lyeni me glicerinė. Pasi qė glicerina tė thithė, mirė lajeni me ujė tė ngrohtė.

Kur ėshtė fjala pėr njollat nga yndyrat, do t’ju ndihmojė vaji eukaliptus. Hidhni disa pika nė njollė, pastaj lajeni me ujė tė ngrohtė.

Uthulla do tė jetė e dobishme edhe si mjet kundėr gurėve dhe pėr dezinfektimit tė guacės sė WC-sė

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi