Libia, i dėrguari i OKB-sė nė Bengazi

Shko poshtė

Super Libia, i dėrguari i OKB-sė nė Bengazi

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Apr 01, 2011 3:21 pmI dėrguari i posacėm i Kombeve tė Bashkuara pėr Libinė, Abdelilah al-Khatib ka mbėrritur sot nė Bengazi pėr t’u takuar me pėrfaqėsues tė Kėshillit tė Pėrkohshėm tė Rebelėve.

“Shpresojmė qė ai vetė ta kuptojė se cfarė po ndodh nė Libinė lindore”, ka deklaruar pėr agjencinė e lajmeve “Reuters” Salah Hedin, pėrfaqėsues i lartė i Kėshillit.

Rebelėt libianė kanė deklaruar se do ta pranonin armėpushimin nėse forcat e Gaddafi-t do ta linin qytetin nė perėndim dhe do t’u lejonin qytetarėve liri tė shprehjes.

Vizita e pėrfaqėsuesit tė OKB vjen nė njė moment kur i biri i kolonelit Muammar Gaddafi ka dėrguar njė kėshilltarin e tij nė Londėr pėr tė negociuar dorėzimin e familjes sė tij.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi