Libia, kėshilltari i al-Islam, fshehurazi nė Britani

Shko poshtė

Super Libia, kėshilltari i al-Islam, fshehurazi nė Britani

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Apr 01, 2011 3:22 pmNjė kėshilltar i ngushtė i djalit tė dytė tė Gedafit, Saif al-Islam, ka mbėrritur “fshehurazi” nė Londėr ku po diskuton me zyrtarė tė lartė tė diplomaciosė britanike pėr gjetjen e njė mėnyrė pėr tė dalė nga situata ku ndodhet Libia.

Kėshtu shrkuan The Guardian, e cila duke iu referuar burimeve nga Downing Street thotė se njėra nga zgjidhjet ėshtė tėrheqja e Gedafit dhe vendosja nė postin e presidentit qė do tė udhėheqė pėrkohėsisht vendin, tė djalit tė tij Mutasim.

Gjithsesi, lajmi nė fjalė nuk ėshtė konfirmuar nga zyrtarėt britanikė, tė cilėt janė angazhuar gjithashtu edhe me marrjen nė pyetje tė Ministrit tė Jashtėm, Musa Kusa, qė ditėn e djeshme braktisi Gedafin.

Ndėrkohė, NATO do tė kryejė njė hetim pėr tė verifikuar njė pėrgjegjėsi eventuale tė saj nė vdekjen e tė paktėn 40 civilėve nė Tripoli, qė dyshohet se ėshtė shkaktuar nga sulmet ajrore tė koalicionit ndėrkombėtar.

Nė ditėn e parė nė tė cilėn Aleanca ka marrė komandėn e plotė tė tė gjitha operacioneve ushtarake nė Libi, makthi i “dėmeve anėsore” ka rėnė mbi misionin e saj.

Burime civile kanė deklaruar se sulmet e kryera nga aleatėt kanė shkaktuar disa dhjetra viktima nė radhėt e civilėve nė disa lagje tė Tripolit.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi