Eliza Hoxha luan pėr dashurine

Shko poshtė

Super Eliza Hoxha luan pėr dashurine

Mesazh nga Nora prej Sat Apr 02, 2011 7:53 am

Ndryshe nga kėnga e kaluar qė bėnte thirrje ‘ta duam Kosovėn’ dhe jepte pamje prej saj, kėsaj rradhe Eliza Hoxha i kėndon dashurisė mė tė ngushtė, asaj qė mund tė jetė personale, e jo kombėtare. Ajo pėr kėtė baladė tė re, bashkė me njerėzit e produksionit realizues tė klipit, edhe ambientin e ka zgjedhur mė tė pėrmbledhur dhe tė mbyllur. Kėshtu edhe duhet tė vizualizohen baladat, diku rreth njė zjarri nė ndonjė dhomė, ose jashtė nė ndonjė ambient tė mbushur me gjethe vjeshte.Por kėnga e Elizės “Tė dua veē ty” nuk ėshtė nga baladat e mėrzitshme qė ndjellin lot, ndarje mes tė dashuruarish e mallkim. Ėshtė e kundėrta e tyre. Njė pėrkushtim pėr dashurinė ndaj personit tė dashur. Eliza kėtė kėngė e ka realizuar mbi dėrrasat e teatrit, aty ku luhen tragjeditė dhe komeditė e jetės. Me drita tė skenės dhe veshje skenike, herė e ngritur nė kėmbė pranė njė mikrofoni, e herė e ulur nė njė karrige, nė tė cilėn mund tė jenė ulur tė gjithė aktorėt qė ndonjėherė kanė luajtur role mbretėrish, Eliza Hoxha ngjan me ndonjė Ofeli a Desdemonė. Edhe pse i kėndon bindshėm dashurisė ndaj dikujt, “e shfaqur” nė teatėr, kjo duket si lojė. Megjithatė, shumė njerėz i thonė kėshtu dashurisė dhe jetės sė kėsaj bote.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi