Mė mirė njė fund me dhimbje apo...?

Shko poshtė

Super Mė mirė njė fund me dhimbje apo...?

Mesazh nga Ditta prej Sat Apr 02, 2011 9:08 am
dashurosh ėshtė bukur, por nė atė lidhje merren parasysh tė gjitha.
Dhimbja ėshtė ajo qė i qėndron gjithmonė pranė asaj, dhe shpesh herė e
intrigon me madhėshtinė e saj, dhe e ve nė pozita nėnshtrimi. Por tė
themi tė vėrtetėn, nuk ka dashuri pa dhimbje, sikurse nuk ka dhimbje pa
dashuri. Shpesh mund tė vihemi nė situata tepėr tė dhimbshme shoqėrore,
familjare, personale, apo ēfarėdolloj qofshin, por forcėn e saj tė
vėrtetė e ndiejmė ndėrsa notojmė nė pellgun e ndriēuar nga pasqyrimi i
emocioneve tė fuqishme qė manifestohen tek ne, ndėrsa jemi tė pėrfshire
totalisht nė atė dashuri, tė ndėrtuar me aq finese dhe delikatese, tė
ėmbėlsuar me aq zemėrgjerėsi dhe tė joshur nga subkoshienca qė tashme i
ka zėnė derėn logjikės sonė. Nė tė tilla raste ėshtė mirė tė reflektoni
gjatė, edhe pse logjika nuk luan me rol nė kėtė moment, dhe nė mendje ju
lindin vetėm situatat e bukura qė keni kaluar me partnerin tuaj, dhe
gjithmonė fajėsoni vetėn, duke u mbytur nė lot dėnese, sepse mendoni se
jeni vetėm ju fajtorja, jeni vetėm jua ajo qė qoi nė kėtė ndarje. Por jo
jeni shumė gabim, nėse jeni ndarė, do tė thotė se nuk duheshin deri nė
atė pike sa tė suportonit sjelljet tuaja, apo egon tuaj, dhe ti linit
vendin e duhur njė dashurie tė pastėr dhe tė vėrtetė. Nė disa raste
fajin nuk e ka askush nga partneret, por vetėm fakti qė nuk jeni bėrė
pėr njeri tjetrin, nė disa tė tjera ai mbetet jetim, nė shumicėn e
rasteve ai mundohet tė jetė i sinqerte dhe pranon tė jetė nė anėn e
njėrės pale. Shpesh gjatė tė qenit bashkė, ndėrsa shkėmbeni puthje,
ėndrra, shpresa, dėshira, fantazi dhe ėmbėlsoni njeri tjetrin me
dashuri, ajo qė zemra nuk arrin ta kuptojė, koha e thekson pak e nga pak
dhe e deshifron frazėn e duhur, dhe faktin se cili jeni nė tė vėrtetė
pėr njeri tjetrin, dhe arrin nė atė pikė dhe nivel, sa qė ēdo gjė ėshtė e
qarte, nėse nuk ėshtė dashuri e vėrtetė por vetėm pėlqim hormonal, qe
shumė shpejt i le vendin njė realiteti tė hidhur, njė dhimbje qė bėhet
tepėr agresive tek personi qė ka dhuruar me shumė nė kėtė dashuri.
Tė dashurosh ėshtė njė privilegj dhe njė sakrifice, nuk mund tė luash
me kėtė ndjenjė hyjnore, pasi nė tė komunikimi nuk ėshtė me mė fjalė
dhe logjike por me zėmėr dhe shpirt.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Mė mirė njė fund me dhimbje apo...?

Mesazh nga engjellushja prej Sat Apr 02, 2011 8:03 pm

hmmmm:(
avatar
engjellushja
Antar/e Hero
Besa-Bess
Antar/e Hero Besa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 148
Aktiviteti :
1 / 1001 / 100

Registration date : 20/10/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi