Shkruan duke pėrdorė 43 pjesė tė trupit

Shko poshtė

Super Shkruan duke pėrdorė 43 pjesė tė trupit

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 02, 2011 9:29 am


Njė burrė nga Kina ėshtė nė gjendje tė shkruajė kaligrafi me lapsin tė cilin mund ta mbajė me 43 pjesė tė ndryshme tė trupit.
Cao Ruiqin, 44 vjeēar, mund tė formojė shkrim elegant duke pėrdorur sytė, vrimat e veshit, hundėn, belin, sqetullėn, kėrthizėn, qepallat dhe gjunjėt, shkruan Metro.

Ai tash dėshiron tė aplikojė pėr librin e rekordeve Guinness pėr ta pranuar talentin e tij. Cao filloi ta praktikojė kaligrafinė kineze kur ishte gjashtė vjeēar. Ai tha: “Kam mėsuar prej gjyshit tim. Por pėr shkak tė varfėrisė unė mund tė shkruaja vetėm me njė shkop dhe i ulur nė dysheme”.

Ai sqaroi se si filloi tė praktikojė shkrimin me pjesėt tjera tė trupit pasi njė shok i tij me njė kėmbė tė amputuar vdiq.

“Para mė shumė se dhjetė vitesh njė shokut tim ia amputuan njėrėn kėmbė pas operacionit. Ai shkruante dorėshkrimin kinez shumė bukur dhe pas operacionit ai humbi interesin nė jetėn dhe vdiq disa vite mė vonė nga dėshpėrimi. Unė vendosa tė zbulojė njė mėnyrė tė re pėr njerėzit me tė meta fizike pėr tė shkruar dhe pėr tė kthyer besimin nė veten dhe jetėn”.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi