iPad do ta humb betejėn me tablet

Shko poshtė

Super iPad do ta humb betejėn me tablet

Mesazh nga D3M1 prej Mon Apr 04, 2011 10:23 am


Drejtori i marketingut i kompanisė Dell, Andy Lark, gjatė njė interviste nė CIO Australia ka parashikuar njė rėnie tė plotė tė suksesit tė Apple, duke thėnė se ėshtė pikėrisht kompania e tij e cila do tė rritet ndėrsa rivali i saj bie.
Sipas Lark, suksesi ekspoziv i Apple nuk do tė zgjasė edhe shumė, edhe pėrkundėr faktit se gjatė kėsaj deklarate atij i ėshtė paraqitur njė fotografi e radhave tė gjata tė konsumatorėve nė Londėr, tė cilėt prisnin pėr tu pajisur me njė tablet iPad 2.

Lark thotė se pėrkundėr faktit qė tabletėt kanė hapur njė treg tė ri pėr modelin e kompjuterėve tė njohur si Tablet PC, ato janė disa produkte tė shtrenjta. Sipas tij kjo formulė e prodhimit tė tabletėve tė shtrenjtė, do tė dėshtojė.

"Apple ėshtė e mirė nėse keni shumė para dhe jetoni nė njė ishull. Mirėpo, nėse jetoni nė njė ndėrmarrje tė diversifikuar, tė hapur, dhe tė lidhur, atėherė kjo gjė ėshtė e komplikuar, dhe nuk ju bėn punė" ka thėnė Lark.

Pėr mė shumė, nga intervista e pėrfaqėsuesit tė Dell ėshtė kuptuar se kjo kompani ėshtė duke investuar burime tė konsiderueshme pėr tė pėrkrahur platformėn e Google Android.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi