Dy prinder japin nga nje veshke per secilin nga binjaket

Shko posht

Super Dy prinder japin nga nje veshke per secilin nga binjaket

Mesazh nga Nora prej Thu Apr 07, 2011 6:18 amDy binjake 20 vjecare, identike, Jason and Ashley Roulstone, jane diagnostikuar prej dy vjetesh se vuajne nga Alports Syndrome, nje semundje qe prek veshkat dhe qe si kure njeh vetem transplantin e saj.
Mjeket qe i kane vizituar shpresonin se ata do te kishin nevoje per kete proces pasi te kishin mbushur te tridhjetat, por ecuria e semundjes tregoi se ajo nuk pret dhe se transplanti duhet te behet sa me pare.
Sapo prinderit e tyre, Rob and Ann, moren lajmin se binjaket kishin nevoje per transplant te veshkes, kane marre persiper qe secili prej tyre, perkatesisht, Rob per Jason dhe Ann per Ashley, te jene dhuruesit e saj.
Operacioni eshte planifikuar per muajin qe vjen dhe do te kryhet ne City Hospital in Nottingham.
Sipas specialisteve, ky eshte nje rast qe do te hyje ne historine e mjeksise, edhe per faktin se semundja ka prekur qe te dy femijet, por edhe per gadishmerine e prinderve per te qene donatore.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi