Kush ėshtė Atifete Jahjaga

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Kush ėshtė Atifete Jahjaga

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Apr 07, 2011 11:47 pmPresidentja e re e Kosovės, qė pritet tė zgjidhet mė vonė gjatė ditės sė sotme, ėshtė Atifete Jahjaga, aktualisht numri dy i Policisė sė Kosovės.

Emri i saj ėshtė lakuar pėr herė tė parė nė publik kur u pėrmend si kandidate e mundshme pėr drejtoreshė e pėrgjithshme e policisė sė shtetit tė ri.

Nė detyrėn aktuale, Jahjaga merr njė rrogė rreth 1 mijė euro nė muaj dhe ka gradėn e kolonelit, tė cilėn e ka arritur pas asaj tė rreshterit dhe majorit.

Jahjaga ėshtė njė juriste e diplomuar, karrierėn e saj nė polici e ka nisur fillimisht si pėrkthyese, pėr tė kaluar mė pas nė radhėt e policisė kufitare e mė pas nė departamentin e trajnimit tė policisė.

Gjithashtu, ajo ka kryer specializime tė shumta, mes tė cilave njė nė Shtetet e Bashkuara, nė njė nga seksionet e FBI-sė.

Nė media ajo njihet pėr fotografinė e saj me ish-presidentin amerikan George W. Bush nė Uashington, ndėrkohė qė ėshtė takuar edhe me sekretaren e Shtetit, Hillary Clinton gjatė vizitės sė saj nė Kosovė.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi