Shqipri: Zgjedhjet 8 majit sot nis zyrtarisht fushata paraelektorale

Shko posht

Super Shqipri: Zgjedhjet 8 majit sot nis zyrtarisht fushata paraelektorale

Mesazh nga Lim-On prej Fri Apr 08, 2011 10:08 am


N Shqipri nis sot zyrtarisht
fushata elektorale pr zgjedhjet vendore t 8 majit. Kodi zgjedhor
parashikon nisjen e fushats zgjedhore 1 muaj para zgjedhjes, pra sot m
8 prill. Por duket se kjo dat sht vetm formale pasi partit kane
nisur prej kohsh fushatn kurse kandidatt e t gjith kampeve po
shpalosin n qytete t ndryshme programet e tyre pr qeverisjen vendore.
Sic dihet gara m e fort zhvillohet pr bashkin e Tirans, ku pr PS
kandidon kreu i PS Edi Rama q krkon nj mandat t katrt n krye t
bashkis s Tirans. Pr mazhorancn n Tiran kandidon Lulezim Basha qe
hyn n gar pas doreheqjes se tij nga posti i ministrit t Brendshm.

Gara
sht e fort dhe pr qytetete kryesore t vendit ku jan prqndruar
dhe perpjekjet e partive kryesore. PS ka vendosur rikandidimin e krereve
aktuale t bashkive n qytetet kryesore. Dy koalicionet m t mdha
zgjedhore Aleanca pr qytetarindhe Aleanca pr t ardhmen kane
paraqitur kndvshtrime t ndryshme per zgjedhjet vendore. Opozita thot
se zgjedhjet e 8 majit jan vot kunder keqeverisjes kurse mazhoranca
deklaron se 8 maji sht vot pr prmirsimin e qeverisjes n nivel
vendor.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi