Kadare: Shqipėria dhe Greqia s’kanė qenė kurrė fqinj tė mirė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Kadare: Shqipėria dhe Greqia s’kanė qenė kurrė fqinj tė mirė

Mesazh nga Lim-On prej Fri Apr 08, 2011 10:08 am


Shkrimtari i madh Ismail Kadare, ėshtė i mendimit se Shqipėria dhe Greqia nuk kanė qenė kurrė dy fqinj tė mirė.
Ky ėshtė konstatimi qė Kadare e ka
bėrė nė njė intervistė pėr gazetėn “Pobjeda” tė Podgoricės. “Juve mund
t’ju duket e ēuditshme disi kjo pyetje, sepse ju nuk jeni fqinjė me
Greqinė. Kurse ne, jo vetėm jemi fqinjė, por s’jemi aspak fqinjė tė
mirė. Shkurt, qė tė flas pa doreza, Shqipėria me Greqinė fatkeqėsisht
nuk shkojnė aq mirė sa ē’do tė duhej. E sidomos pėr dy fqinjė qė janė
nga dymijė vjet tė tillė. Dhe kjo ka vite, madje shekuj. Kemi qenė nėn
njė fatkeqėsi tė pėrbashkėt osmane, dhe prapė shkonim jo mirė.
U bėmė shtete tė lira, gjithmonė vazhdon e njėjta gjė. Tani jemi tė dy nė NATO, gjithmonė ashtu”, pohon Kadare.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 27
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Kadare: Shqipėria dhe Greqia s’kanė qenė kurrė fqinj tė mirė

Mesazh nga Zyma prej Fri Apr 08, 2011 11:06 am

as skemi me kan kurr fqinje te mir me taaa kurrr

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Kadare: Shqipėria dhe Greqia s’kanė qenė kurrė fqinj tė mirė

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Apr 08, 2011 11:10 am

Po as qe e kem njet more hi-hitler:

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Kadare: Shqipėria dhe Greqia s’kanė qenė kurrė fqinj tė mirė

Mesazh nga Zyma prej Fri Apr 08, 2011 11:18 am

edhe ne qofte se bota mbet vetem ne keto dy shtete prap skemi me qene mir me grekun jo per faj tone ppo per faj te atyre krijesave dobeta siq eshte greku

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Kadare: Shqipėria dhe Greqia s’kanė qenė kurrė fqinj tė mirė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi