Kalon Atlantikun me nj trap

Shko posht

Super Kalon Atlantikun me nj trap

Mesazh nga AmazinnG GirL prej Fri Apr 08, 2011 11:21 am


Londr, 7 prill - Nj 85-vjear nga Londra, Anthony Smith, kaloi me sukses oqeanin Atlanik me an t nj trapi t ndrtuar me kallama t gjat dhe drrasa.

Smith e prshkoi nj rrug prej 4 596 kilometrash pr 66 dit, n nj udhtim q kishte edhe nj karakter humanitar, pasi me vete transportonte mesazhin sensibilizues t nj miliard njerzve n bot q jetojn pa uj t pastr.

Nprmjet ktij udhtimi, ish-prezantuesi i BBC Tomorrow World arriti t grumbullonte 50 mij funte pr fondacionin bamirs WaterAid.

Kaluam nj oqean dhe pr m shum se dy muaj u rikthyem t mendonim se si ka mundsi q n nj planet t prbr me shumic nga uji, sot ka njerz q vuajn nga etja apo nga mungesa e ujit t pastr t pijshm, transmeton TCH deklaratn e 85-vjearit.
avatar
AmazinnG GirL
Legends
Besa-Bess
LegendsBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 4276
Mosha : 22
Viti: : 17/10/1995
Vendbanimi: : n'Kojshi :P
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 21/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi