Siri, qindra kurdė protestojnė nė vend

Shko poshtė

Super Siri, qindra kurdė protestojnė nė vend

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Apr 08, 2011 1:20 pmQindra kurdė kanė zbritur nė rrugė, nė veri-lindje tė Sirisė, duke mbajtur pllakate me sloganin “pėr liri”.

Presidenti sirian Bashar al Assad lejoi dje, pas gjysmė shekulli, tė drejtėn pėr kombėsi pėr dhjetra mijėra kurdė tė rajonit.

Disa parti qė nuk njihen nga autoritetet e vlerėsuan si tė pamjaftueshme masėn nė fjalė dhe mbėshtetėn protestėn e re kundėr regjimit, qė pritet tė pėrhapet sot nė tė gjithė Sirinė.

Sipas raportimeve tė mediave ndėrkombėtare, mijėra manifestues kanė zbritur nė shesh edhe nė Dara, qytet nė jug tė vendit.

I ndodhur nė vėshtirėsi, presidenti Assad ka premtuar se do tė realizojė reforma pėr pėrmirėsimin e gjendjes ekonomike tė qytetarėve, por shumė prej tyre shprehen skeptikė.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi