SHBA, dėshton marrėveshja pėr buxhetin

Shko poshtė

Super SHBA, dėshton marrėveshja pėr buxhetin

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Apr 08, 2011 1:20 pmBisedimet pėr shmangien e njė goditjeje pėr qeverinė amerikane kanė pėrfunduar pa njė marrėveshje, duke i lėnė negociatorėve vetėm pak orė pėr tė rėnė dakord mbi buxhetin.

Presidenti Obama ka deklaruar se pas bisedimeve tė mesnatės ėshtė arritur progres me liderėt e Kongresit.

Ai tha se nuk ishte i pėrgatitur pėr tė shprehur njė “optimizėm tė egėr”, por shpresonte se do tė ishte nė gjendje tė njoftonte arritjen e njė marrėveshjeje mėngjesin e sė premtes.

Pa njė marrėveshje, ligji pėr financimin e projekteve tė qeverisė amerikane do tė skadojė nė mesnatėn e sė premtes, duke sjellė edhe njė “shuarje” tė qeverisė.

Bisedimet janė bllokuar prej disa ditėsh pasi republikanėt, tė thirrur nga lėvizja konservatore Tea Party, insistuan pėr shkurtime mė tė mėdha nė buxhet.

Presidenti Obama zhvilloi dy sesione bisedimesh ditėn e enjte me drejtuesin republikan tė Dhomės sė Pėrfaqėsuesve, John Boehner, si dhe me liderin e mazhorancės demokrate nė Senat, Harry Reid.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi