Lyrical Son sė shpejti me “Pėr inat t’njoni tjetrit”

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Lyrical Son sė shpejti me “Pėr inat t’njoni tjetrit”

Mesazh nga Lim-On prej Fri Apr 08, 2011 1:34 pm

Deri tash ata kanė mbaruar mė shumė se gjysmėn e punės rreth albumit tė radhės dhe diku 15 kėngė janė tė gatshme pėr publikun.Por
pjesa tjetėr e punės ka ngecur pėrkohėsisht, pasi njėri nga
bashkėpunorėt e Festim Arifi, i cili njihet nė publik si Lyrical Son, Mc
Kresha, i ka hyrė njė aventure tė pa prekur deri mė sot. Ai ėshtė pjesė
e “VIP Shpija 2”.
“Albumi i titulluar ‘Pėr inat t’njoni tjetrit’ do tė dalė shumė
shpejt nė shitje dhe do t’i ketė 25 kėngė tė reja. Bashkė me MC Kreshėn
jemi pėrshtatur tė punojmė njė album tė qejfit, njė album qė do tė ketė
full hip-hop dhe full sene tė ‘smuta’ dhe shumė inspirative pėr publikun
e gjithashtu pėr kolegė, pėr reperė tė tjerė”, tregon Lyrical Son pėr
‘InfoPress’, derisa shpalos pjesė nga brendėsia e albumit.
“Pėrveē albumit, i cili pėrmes 25 kėngėve do t’i sjellė krejt temat e
mundshme qė mund t’i sjellė njė reper, jemi pak mė ekstra, pasi jemi
munduar tė pėrshtatemi pak mė shumė me mentalitet e shqiptarėve kudo qė
janė. E pėrpos kėsaj, do tė dalė edhe njė kėngė, qė e kam bėrė vetė
tash. Nė kėtė kėngė kam provuar tė jem paksa mė i butė, sa mė pėr
femra”.
“Kurrė nė jetė nuk e kam bėrė njė kėngė pėr femra, dhe mė nė fund
realizova njė tė tillė. Nuk ėshtė zhanėr qė njerėzit janė mėsuar tė mė
shohin e dėgjojnė, por po dua t’u them, jo vetėm reperėve, por estradė
tutuni, ‘Keq e kanė punėn’. Ēka do qė ėshtė e mirė dhe mė pėlqen mua,
unė e bėj”, ėshtė shprehur Lyrical Son.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 27
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi