Sherri Rozi-Rezi, thirren pėr tė dėshmuar Arditi e Ēiljeta

Shko poshtė

Super Sherri Rozi-Rezi, thirren pėr tė dėshmuar Arditi e Ēiljeta

Mesazh nga Nora prej Fri Apr 08, 2011 3:04 pmPavarėsisht se lajmi mund tė jetė harruar, “telenovela” vazhdon ende. Bėhet fjalė pikėrisht pėr sherrin mes dy kėngėtareve, Rozana Radit dhe Rezarta Shkurtės.
Ngjarja ka ndodhur nė muajin dhjetor dhe dosja ende sot vazhdon tė shqyrtohet. Janė thirrur dėshmitarė qė kanė qenė prezent nė natėn e konfliktit, tė cilėt kanė thėnė versionin e tyre mbi ngjarjen.
Dy prej kėtyre dėshmitarėve janė dhe dy figurat e njohura tė ekranit, Ardit Gjebrea dhe Ēiljeta Xhilaga. Pėr Arditin dhe Ēiljetėn prokuroria ka nisur fletė-thirrje nė Drejtorinė e Policisė pėr ti pyetur nė lidhje me incidentin mes dy kėngėtareve.
Sipas prokurorisė tė dy artistėt duhet tė njoftoheshin pėr t’u paraqitur nė prokurori pėr tė dhėnė shpjegime pėr sherrin mes dy kėngėtarėve, pasi njėra nga protagonistet i ka pėrmendur si tė pranishėm nė sherr. Deri kėtu nuk ka asgjė tė pazakontė.
Por ēfarė ka ndodhur mė pas? Pėr habinė e tė gjithėve, policia nuk ka mundur tė gjejė dot dy artistėt. A thua Arditit dhe Ēiljeta kanė humbur? Si ėshtė e mundur qė tė mos gjenden dy artistėt, kur rrallė herė kalon javė pa i parė nė ekranet e televizionit.
Vetė Arditi ėshtė moderator i shout “E diela Shqiptare”, ndėrsa Ēiljeta nga ana e saj, javėn qė kaloi sapo ėshtė bėrė protagoniste e spektaklit “Dancing with the stars”.
Sido tė jetė puna ne i kuptojmė, por tė gjejnė pak kohė tė shkojnė nė prokurori se na “tmerruan” fare me faktin qė nuk gjenden. Ose policia jonė ėshtė e paaftė, ose duhet marrė seriozisht kjo punė se mos kėta tė dy kanė humbur me vėrtet.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi