Qeshni dhe humbni pesh

Shko posht

Super Qeshni dhe humbni pesh

Mesazh nga Nora prej Sat Apr 09, 2011 6:47 amKrkimet e fundit n SHBA tregojn se 10 minuta t qeshur n dit ndikon n uljen e peshs tek njeriu.
Sipas ktij studimi shkencor, do minut qeshje sht e barabart me 10 minuta vrap dhe do e qeshur n trupin e njeriut djeg tre kalori e gjysm dhe njkohsit trupi ruan vlerat ushqimore t ushqimeve.
N kt studim thuhet se e qeshura i largon dhimbjet, pengon smundjet e zemrs, forcon sistemin imunitar t trupit, shton sasin e kolesterolit t dobishm n trup si dhe zvoglon hormonet q ndikojn n lvizjet pasive, depresionin dhe pezmatimin.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi