Nokia pėrgatit 40 modele tė reja tė telefonave

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Nokia pėrgatit 40 modele tė reja tė telefonave

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 09, 2011 7:59 pm


Gjatė vitit 2010, Nokia ka pasur njė rėnie tė madhe tė pjesėmarrjes sė saj nė tregun e telefonave mobil nė botė. Mė saktė, rėnia e Nokia's ka qenė nga 37 nė 32 pėr qind.
Tani, me qėllimin qė ta ndalojė kėtė trend negativ tė shitjes, Nokia ka planifikuar qė gjatė kėtij viti tė bėjė disa veprime agresive, dhe kjo fillimisht do tė ndodhė nė tregun indian, i cili ėshtė prekur mė sė shumti nga konkurrenca.

Gazeta hinduse, Hindustan Times ka cituar burimet e saj jo-zyrtare, tė cilat thonė se Nokia do tė lansojė mė shumė se 40 modele tė reja tė telefonave, pjesa mė e madhe prej tė cilave do tė jenė telefona tė menēur mobil.

"Do tė lansojmė mė shumė se 40 modele tė reja tė telefonave mobil, 30 pėr qind prej tė cilėve do tė jenė telona tė menēur mobil.

Burimi i njėjtė i informacionit thotė se nė mesin e modeleve tė reja do tė ketė edhe telefona tė cilėt do tė dedikohen pėr argėtim, ndėrsa njė pjesė do tė kushtohet edhe pėr konsumatorėt e biznesit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi