Rama hap fushatėn nė Lushnjė

Shko poshtė

Super Rama hap fushatėn nė Lushnjė

Mesazh nga D3M1 prej Sun Apr 10, 2011 8:11 am


Drejtuesi i koalicionit opozitar “Aleanca pėr tė ardhmen” Edi Rama akuzoi tė shtunėn nė mbrėmje nga Lushnja zyrtarėt e qeverisė “Berisha”, pėr abuzim tė skajshėm me pushtetin.
“Krimin e pushtetarėve e paguajnė qytetarėt. Vota popullore do i thotė Saliut - kurrė mė. Kurrė me vrasje, grabitje e tortura. Kurrė mė konkurrencė e dhunuar”, tha kryetari i PS-sė. Ai prezantoi kandidatit socialist pėr bashkinė e Lushnjės, ish deputetin Fatos Tushe.

"Vota e 8 majit, ėshtė votė popullore pėr t'i thėnė Saliut - kurrė mė. Aleanca jonė ėshtė e vetmja rrugė, ndėrsa Fatos Tushe ėshtė e vetmja shpresė pėr qytetin e Lushnjės”, nėnvizoi Rama. Rivali i kandidatit socialist, ėshtė kryetari aktual i bashkisė Albert Sanxhaku, i cili garon nė kėto zgjedhje nė siglėn e LSI-sė.

Sanxhaku u zgjodh edhe nė 2007 nga LSI-ja, atėherė nė koalicion me PS-nė. Por pasi 2 partitė e majta prishėn marrėveshjen, Sanxhaku braktisi LSI-nė dhe kaloi tek Partia Socialiste. Megjithatė ai u rikthye sėrish nė Partinė e Ilir Metės, pak para kėtyre zgjedhjeve lokale.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi