Berisha: "Rama bėn luftė me mullinjtė e erės"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Berisha: "Rama bėn luftė me mullinjtė e erės"

Mesazh nga D3M1 prej Sun Apr 10, 2011 11:12 am


Kryeministri Sali Berisha prezantoi tė dielėn nė Korēė kandidatin e "Aleancės pėr qytetarin", demokratin Andrea Mano.
Berisha tha se falė investimeve tė qeverisė, ky qytet tashmė ėshtė afruar me gjysmėn e kohės drejt Tiranės.

"Ne vendosėm aministinė pėr 20 vitet e shkuara pėr biznesin. Ndaj ftoj opozitės tė votojė ligjin pėr aministinė sepse biznesi voton pėr Shqipėrinė. Le ta votojmė sė bashku kėtė ligj, sepse i shėrbejmė kėtij biznesi qė e ka bėrė ekonominė tė vrapojė", tha kryeministri Berisha.

"Por pėrballė nesh kemi aleancėn e betonit, qė nuk ofron asnjė alternative. Kundėrshtari ynė Rama ka sjellė rrygėn e vjetėr, dhe ju propozon se rruga e tij e vetmisė ėshtė rruga mė e mirė edhe pėr ju. Por ēdo njeri zgjedh rrugėn qė do, dhe askush nuk do tė ndjekė rrugėn e tij", tha kryeministri nga Korēa.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi