“Manuali i artė” i tradhėtisė

Shko poshtė

Super “Manuali i artė” i tradhėtisė

Mesazh nga Ditta prej Sun Apr 10, 2011 11:47 am


Tradhėtia ėshtė njė veprim i ulėt, por edhe njė “lloj arti”, ku ėshtė shumė e vėshtirė tė arrihet prefeksioni.
Ėshtė shumė e vėshtirė qė tė bėsh qė njėriu me tė cilin jeton pėrditė
tė mos shikojė ndryshimet e shkaktuara nga njė lidhje paralele e
fshehtė, por ekzistojnė disa “rregulla tė arta” edhe pėr tė gjithė ata
qė tradhėtojnė.

Revista italiane “Vanity Fair” publikoi sot ato rregulla qė sipas saj duhet tė ketė ēdo tradhėti perfekte.

Rrjetet shoqėrore – Rrjetet shoqėrore si Facebook apo tė tjerė janė
fatale pėr tė gjithė ata qė tradhėtojnė. Asnjėherė nuk duhet bėrė njė
koment, sado i vogėl nė faqen e tė dashurit apo tė dashurės paralele.
Rrjete tė tilla janė tė suksesshme vetėm nė rikthimin e kontakteve me
ish-tė dashur tė vjetėr.

Kujdes nė veshje – Argumenti qė japin tė gjithė ata qė tradhėtojnė
ėshtė se nuk mund tė “hash tė njėjtin ushqim tė gjithė jetėn”. Por, ky
rregull nuk shėrben pėr veshjen.

Ndryshimi i papritur dhe i vazhdueshėm nė veshje mund tė bėjė
partnerin qė tė dyshojė, ndėrsa i duhet kushtuar gjithmonė kujdes
parfumit dhe aromave, sepse janė njė prej elementėve kryesorė qė bėjnė
qė njė tradhėti tė zbulohet.

Kur “tradhėtojnė” paratė – Zakonisht, tė gjithė i dinė tė ardhurat qė
ka partneri i tyre, por nga ana tjetėr, njė lidhje paralele ka nevojė
pėr tė ardhura shtesė.

Sipas “Vanity Fair”, ėshtė e kėshillueshme qė tė gjithė ata qė
tradhėtojnė t’i deklarojnė fitime mė tė ulta bashkėshortit apo
bashkėshortes sė tyre, pėr tė mos u rrezikuar qė tė zbulohen.

Ideja e ambienteve private – Tradhėtia nuk ėshtė mė e tillė nėse ajo
nuk mbetet private. Frekuentimi i ambienteve publike me partnerin e dytė
ėshtė shumė i rrezikshėm.

Ndonėse oraret e gruas apo tė bashkėshortit dihen mirė, nuk mund tė
parashikohet kurrė se cili person i njohur mund tė dalė pėrpara.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi