Grim i pėrsosur pėr pranverė

Shko poshtė

Super Grim i pėrsosur pėr pranverė

Mesazh nga Ditta prej Sun Apr 10, 2011 11:49 amKtheni
qerpikėt me kthyesėn pėrkatėse dhe aplikoni rimelin nė tė gjithė
gjatėsinė e qerpikėve. Vizatoni vetullat nė mėnyrė natyrale dhe mos i
bėni shumė tė errėta, gjithashtu krihini ato me kujdes.
Disa
metoda se si tė bėjmė njė make-up tė thjeshtė dhe seksi nė pranverėn e
viti 2011. Stina e pranverės tė frymėzon gjithnjė e mė shumė pėr njė
ndryshim. Pas njė kohe relativisht tė freskėt, tė ftohtė dhe me pak
diell, duket se edhe ne kemi nevojė pėr ndryshime. Kjo duhet tė nisė
fillimisht me ndryshimin e look-ut. Por stilistėt kėshillojnė, qė tė
niset me disa hapa tė thjeshtė, fillimisht me trukun. Kėtė vit theksi
bie tek sytė, buzėt natyrale dhe lėkura “tredimensionale” falė lojės me
dritė-hijet. Rregullat evidentoni sytė me njė laps tė zi (nė brendėsi tė
syve, sipėr dhe poshtė). Aplikoni njė ton sysh me efekt “smokey”, rreth
syve (sipėr dhe poshtė). Ktheni qerpikėt me kthyesėn pėrkatėse dhe
aplikoni rimelin nė tė gjithė gjatėsinė e qerpikėve. Vizatoni vetullat
nė mėnyrė natyrale dhe mos i bėni shumė tė errėta, gjithashtu krihini
ato me kujdes. Pėr faqet mos pėrdorni fard, por dy produkte, medium deep
bronzer (njė produkt kompakt dhe kremoz) dhe mineral natural polder
(njė pudėr minerale me ngjyrė mė tė hapur) pėr tė krijuar dritė dhe
hije. Zgjidhni njė buzėkuq paksa tė hapur nė tonalitet e kafes apo
portokallisė. Aplikoni njė manikyr ngjyrė tė ndezur nė thonjtė e kėmbėve
dhe tė duarve.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi