Pr nj lkur t ndjeshme dhe delikate

Shko posht

Super Pr nj lkur t ndjeshme dhe delikate

Mesazh nga ditush prej Sun Apr 10, 2011 1:53 pmMe nj lkur t ndjeshme me alergji apo delikate, q akoma beson se produktet mund t qetsojn gjendjen, nuk sht gjithmon kshtu.
Mund t zgjidhet problemi dermalogjikisht ose mund t fshihen me an t grimit.
Shenjat
T cilat jan shkaktuar nga nj operacion kirurgjikal, nse jeni vrar ose dika tjetr.
Nse nuk bni nj operacion kirurgjikal, mund ti mbuloni me nj korrektor pr fytyrn: ngjyra e verdh n bezh, sht pr shenjat e zeza, jeshile n bezh sht pr shenjat n t kuqe. Dhe lart mund t vendossh krem pudr ose thjesht pudr.
Alergjit
Mund t jen shkaktuar nga konsumimi i produkteve kozmetike, ose nuk mund t njihen shkaqet se nga kan ardhur. N kt rast duhet t evitoni kremrat e ndryshm, ose mund t prdorni kremra, t cilat jan pr shum lloje alergjish, nse nuk ua di prejardhjen.
Vulat
Mund t jen kapilar me ngjyr t kuqe q shfaqen n siprfaqe ose njolla t errta q shfaqen nga shqetsime hormonale, sidomos kur ekspozohesh n diell. Kto shenja mund t mbulohen shum kollaj me kremra speciale pr kt problem. Por dhe me krem pudr. T parat mund t korrektohen me nj ngjyr si n jeshile, kurse t dytat me nj ngjyr kremi n t verdh.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi