Zbulohet limoni 2.50 kilograme

Shko posht

Super Zbulohet limoni 2.50 kilograme

Mesazh nga Nora prej Sun Apr 10, 2011 2:57 pmA ju ka shkuar ndonjehere ne mend se nje koker limoni arrin peshen e 2 kilogrameve? Nje limon i tille i nje mase te rralle eshte konstatuar ne Orikum.
Limoni ka peshen e 2 kg e 50 grameve, me gjatesi 30 cm dhe diametar 49 cm. Edhe vete pronari i limonit eshte habitur nga madhesia dhe pesha e tij.
Ai thote se para dy vitesh kishte mbjelle disa rrenje limoni, por njera prej tyre po prodhonte kokra qe rriteshin shume shpejt ne krahasim me pemet e tjera.
Kjo dukuri konsiderohet e rralle per banoret e Orikumit, Rradhimes dhe Dukatit, te cilat jane zona ku prodhohen limone e portokalle, por qe kurre skane patur nje rast te ngjashem si ky.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi