Beyonce nė fushatėn kundėr obezitetit

Shko poshtė

Super Beyonce nė fushatėn kundėr obezitetit

Mesazh nga Nora prej Mon Apr 11, 2011 6:33 amAtė qė nuk ka arritur kuzhinieri britanik, Jamie Oliver, do tė pėrpiqet ta bėjė kėngėtarja e njohur Beyonce.
Ajo i ėshtė pėrgjigjur zonjės sė parė amerikane, Michelle Obama, qė tė jetė promotore e fushatės kombėtare “Shkojmė! Hajde tė ushtrojmė tė gjithė”, e cila ka si synim tė eliminojė epideminė e obezitetit midis tė rinjve.
Sė shpejti, nxėnėsit nė tė gjitha shkollat amerikane do tė ushtrojnė me taktet e kėngės “Get Me Bodied”, hitit tė madh tė kėngėtares, e cila ėshtė bėrė pėr qėllim tė fushatės, transmetojnė mediet amerikane.
Videoja me kėtė kėngė, seria e ushtrimeve dhe kėshillat pėr ushqimin e shėndetshėm do t’i dėrgohet tė gjitha institucioneve arsimore, qė paraqet pėrpjekjen mė tė plotė nė luftėn kundėr obezitetit tė tė rinjve.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi