Berisha nė Librazhd: Do tė financojmė ēdo projekt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Berisha nė Librazhd: Do tė financojmė ēdo projekt

Mesazh nga D3M1 prej Mon Apr 11, 2011 10:25 am


Kryeministri Sali Berisha, i cili prezantoi nė Librazhd, kandidatin e mazhorancės, Shefki Ēota, tha se nė kėtė rreth janė investuar 10 herė mė shumė se 8 vitet e qeverisjes socialiste.
Berisha vuri nė dukje pasuritė e mėdha tė kėtij rrethi, pasuritė ujore, minerale, tė pemėtarisė dhe potencialet njerėzore. “Nė katėr vitet qė vijnė Librazhdin do ta shndėrrojmė nė qytetin e bardhė tė luginės sė Shkumbinit, do rindėrtojmė stadiumin, do ndėrtojmė shkollė tė re, do tė ndėrtojmė unazėn. Ju garantoj se qeveria do tė urbanizojė ēdo komunė e ēdo fshat tė kėtij rrethi”, tha Berisha.

Kryeministri tha se rrethi i Librazhdit ka potenciale tė mėdha turistike. “Ne po ndėrtojmė infrastrukturėn, po ecim drejt Orenjės me unazėn verilindore e juglindore tė Shqipėrisė, do tė ēojmė rrugėn nė ēdo fshat. Ne do tė bėjmė qė bukuritė e Librazhdit e komunave tė tij t'i njohin jo vetėm shqiptarėt, por t'i njohė edhe bota. Kėtė vit Librazhdi, Elbasani, Shqipėria ėshtė destinacioni turistik kryesor i planetit”, tha Berisha.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi