Google udhheq ndaj Bing, rrezikohet nga Facebook

Shko posht

Super Google udhheq ndaj Bing, rrezikohet nga Facebook

Mesazh nga D3M1 prej Mon Apr 11, 2011 12:43 pm


Derisa Microsoft po mundohet ta arrij rivalin e saj Google, Facebook sht n lvizje t shpejt.
N ann tjetr, Google ende udhheq n krahasim me Bing, sa i prket reklamave q paraqiten n rezultatet e krkimit n internet.

Nj raport i reklamimit i Efficient Frontier pr makinat e krkimit n internet, pr tremujorin e par t vitit 2011, thot se Google sht ende shum prpara rivalit t saj Bing, edhe sa i prket pjesmarrjes n treg, por edhe pr nga sasia e t hyrave q mbledh nga reklamuesit.

Efficient Frontier gjithashtu ka raportuar se Google nuk ka arritur ti tejkaloj shifrat e Facebook, sa i prket rritjes pr llojin e reklamave cost per click, n t cilat Facebook po e mban primatin.

Mirpo, Facebook ende bn pjes n nj tjetr kategori dhe beteja pr krkimin n internet, pr momentin i takon mot=orve t krkimit si Google, Bing dhe Yahoo.

Nj raport tjetr i cili mat trendet e reklamimit n motort e krkimit, thot se rreth 5 pr qind e t hyrave nga reklamat n motort e krkimit vjen nga pajisjet mobile, ndrsa edhe n kt kategori, Google sht lider me 97 pr qind.

Prandaj, mund t konkludohet se rreziku i Google n t ardhmen do t jet Facebook, e m pak Bing ose Yahoo.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi