Facebook heq sklerozn

Shko posht

Super Facebook heq sklerozn

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 12, 2011 9:48 am


Rrjeti social Facebook nuk mund t cilesohet i rendsishm vetm pr t ruajtur komunikimin verbal me miqt, por rekomandohet edhe pr t minimizuar smundjen e sklerozs.
Lajmi, q po qarkullon n t gjitha mediat kryesore ndrkombtare, ka dal pas publikimit t nj studimi n Shtetet e Bashkuara t Ameriks, i quajtur Smundja e gjyshrve, ku jan vzhguar nj milion e gjysm t moshuar mbi 65-vjec, q prdorin Facebook.

Sipas ktij studimi sht vn re se rrjeti social fal opsioneve t tij stimulon t moshuarit t kujtojn ngjarjet e ndodhit lidhur me miqt dhe t afrmit e tyre.

Kjo, sipas studimit, sjell rifreskim t memorjes dhe mban trurin ne pune duke e br at m vital. S fundmi ky studim sht prezantuar edhe n Kongresin e Shoqats Italiane t Psikologjise me baz n Rom.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi