HTC lanson modelin HTC Sensation?

Shko posht

Super HTC lanson modelin HTC Sensation?

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 12, 2011 5:17 pm


Me sa duket, HTC do ta lansoj edhe nj model t ri t telefonit, prkatsisht modelin HTC Sensation.
Edhe ky model thuhet se mbshtetet n sistemin operativ Android, dhe i njjti pritet t lansohet m von gjat dits s sotme, n nj ngjarje speciale t ciln HTC e ka organizuar me mediat.

Edhe pse ky sht nj burim jo-zyrtar i informacionit, Qualcomm ka postuar nj cicrim n Twitter, n t ciln thot se HTC Sensation posedon procesorin dy-brthamor Snapdragon me 1.2GHz.

Mirpo, Qualcomm nuk kan qen t vetmit q e kan dhn kt informacion, pasi q rreth ktij modeli t ri t telefonit t HTCs ka folur edhe Vodafone, ndrsa m pas e kan fshir postimin e tyre n rrjetin social.

Ne tashm i kemi zbuluar disa nga specifikat e modelit t ri HTC Sensation, ndrsa thuhet se edhe ky model posedon ekranin e ndjeshm n prekje qHD me 4.3 in, rezolucion 960 x 540 piksel, procesorin dual-core me 1.2GHz, Android 2.3 Gingerbread, ndrfaqen e veant, HTC Sense 3.0, si dhe 768MB RAM.

Duhet t presim deri n lansimin zyrtar t ktij modeli, pr ti konfirmuar t gjitha detajet, mirpo sa m shpejt q ti kemi ato, ne do t ju informojm.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi