Breshka m e vogl se kokrra e rrushit

Shko posht

Super Breshka m e vogl se kokrra e rrushit

Mesazh nga Nora prej Tue Apr 12, 2011 8:01 pmShum kafsh t pazakonshme dhe interesante ndajn kt bot me ne. Pr disa kemi dgjuar, lexuar, i kemi par, dhe pr disa nga to nuk dim se as ekzistojn.
Me siguri shum nuk kan dgjuar pr breshkat q jan m t vogla se kokrra e rrushit.Breshka Tim sht gjithsej 6 gram e rnd, dhe pesha e saj maksimale arrin deri n 500 gram.
Breshka ekzotike Kleinmann, apo si e quajn breshka egjiptiane, ka vetm nj muaj. Ky lloj i breshks ka origjin nga Egjipti dhe Libia dhe mund t jetoj maksimalisht 10 vjet, transmetojn mediet britanike.
Konsiderohet specie e rrezikuar dhe sht n listn e kafshve t mbrojtura.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi