Libri i rrallė metalik mban sekretet e Krishtit

Shko poshtė

Super Libri i rrallė metalik mban sekretet e Krishtit

Mesazh nga Nora prej Wed Apr 13, 2011 5:37 amNjė grup prej 70 librash tė gjetur nė Jordani janė duke u pėrshėndetur si gjetje mė e rėndėsishme sesa broshurat e Detit tė Vdekur.
Ato janė zbuluar diku midis 2005 dhe 2007 dhe tani janė duke u mbajtur nė Izrael, por qeveria jordaneze ėshtė duke luftuar, pėr t’i marrė ato pėrsėri. Librat mendohet tė jenė njė nga shkrimet mė tė hershme tė krishterė tė gjetur ndonjėherė dhe mund tė mbajė tė dhėnat jetike pėr vdekjen dhe ringjalljen e Jezusit.
Ato mund tė jenė shkrimet mė tė hershme tė krishtera nė ekzistencė, tė mbijetuara gati 2.000 vjet nė njė shpellė jordaneze. Ndoshta ato mund tė ndryshojnė tė kuptuarit tonė tė asaj se si Jezusi ishte kryqėzuar dhe ringjallur dhe si ka lindur Krishterimi. Drejtori i Departamentit tė antikave tė Jordanisė, Ziad Al-Saad, thotė se librat mund tė kenė qenė bėrė nga ndjekėsit e Jezusit nė disa dekada menjėherė pas kryqėzimit tė tij.
“Ata mund tė krahasohen me tė vėrtetė dhe ndoshta mund tė jenė mė tė rėndėsishme se broshurat e Detit tė Vdekur”, – thotė zoti Saad.
Ndoshta kjo do tė ēojė nė interpretimin e mėtejshėm dhe kontrollin e vėrtetėsisė sė materialit, por tė dhėnat fillestare janė shumė inkurajuese dhe duket se ne jemi duke kėrkuar nė njė zbulim shumė tė rėndėsishėm dhe domethėnės, ndoshta zbulimi mė i rėndėsishėm nė historinė e arkeologjisė”.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi