Soni e Mirko, njė jetė tė re nė Spanjė

Shko poshtė

Super Soni e Mirko, njė jetė tė re nė Spanjė

Mesazh nga Nora prej Wed Apr 13, 2011 5:46 amSoni Malaj vazhdon tė jetė njėra prej kėngėtarėve mė tė dashura pėr shqiptarėt, edhe pse qe njė vit u mungon skenave tė festivaleve e spektakleve muzikore. Kėngėt e saj vijojnė tė dėgjohen e pėlqehen shumė nga publiku, ndėrsa ajo aktualisht ėshtė duke zhvilluar jetėn e saj pėrkrah tė fejuarit Mirko nė Spanjė.
Ata janė kthyer nė sipėrmarrės dhe mėsohet tė kenė ngritur njė biznes qė po ecėn shumė mirė. Ndonėse ky largim nga skena u mendua se erdhi si pasojė e njė pushimi pėr tė cilin kėngėtarja kishte nevojė, nga tė rejat qė thuhen pėr tė nuk rezulton kėshtu. Ditėt e saj janė tė mbingarkuara pėr shkak se ėshtė ajo qė duhet tė kujdeset pėr mbarėvajtjen e biznesit.
Bashkėjetesa me Mirkon po shkon pėr mrekulli dhe gjasat janė shumė tė mira pėr njė martesė mes ēiftit.
Sa i pėrket karrierės muzikore, shumė shpejt do tė vijė bashkėpunimi i kėngėtares me njė grup tė njohur kosovar dhe ka shumė mundėsi qė Sonin tė kthehet nė Shqipėri, pėr tė marrė pjesė nė koncertet gjatė fushatės elektorale.
Njė tjetėr befasi e kėngėtares ėshtė se ajo mund tė shndėrrohet nė imazhin e kompanisė “American Cola” pėr Kosovėn.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi