Dhimbjet dhe shqetėsimet shėroni pa tableta

Shko poshtė

Super Dhimbjet dhe shqetėsimet shėroni pa tableta

Mesazh nga Gonna prej Wed Apr 13, 2011 7:51 am

Tė jesh i dėshpėruar pas shkurorėzimit, dorėheqjes apo largimit nga puna, ndryshimeve tė papritur apo vdekjes sė njė personi tė dashur ėshtė krejt normale, por nėse jeni tė tensionuar shkaku i situatave tė pėrditshme jetėsore dhe kjo ju zgjat mė tepėr se gjashtė muaj, atėherė jeni nė mesin e atyre miliona njerėzve, tė cilėt i mundon ērregullimi kronik i problemeve.

Tabletat ndoshta mund t’ju ndihmojnė, por sjellin edhe disa efekte jo tė mira anėsore. Prandaj, sė provoni me mėnyra natyrore. Zvogėloni sasinė e kafeinės, kėrkoni njė psikolog, i cili preferon njė terapi me bisedė dhe merrni frymė thellė. Krahas kėtyre tri mėnyrave qė qetėsojnė sistemin nervor, provoni edhe:

Preparatet bimore

Ēfarė ndodh nėse nė kokėn tuaj sillen mendime tė padėshiruara?

Balsami dhe limoni mund t’ju ndihmojnė. Para se tė filloni me pėrdorimin e ēajrave dhe preparateve tjera bimore, bisedoni me mjekun – dhe mos i pėrdorni mė gjatė se njė muaj.Peshku

Hulumtimet tregojnė se personat qė vuajnė nga kėto lloj ērregullime kanė mungesė tė aminoacideve omega-3. Kompensojeni kėtė deficit, do tė mund ta zgjidhnit problemin. Kėnaquni me peshkun e kaltėr, por mbani mend se aminoacide omega-3 ka edhe nė arra.Ushtrimet trupore

Ecja, noti, vozitja e biēikletės dhe aktivitetet e tjera nė natyrė ju ndihmojnė nė qetėsimin e sistemit nervor dhe lirojnė hormonin qė ju bėnė tė ndiheni mė tė lumtur.Ēaji i gjelbėr

Aminoacidet L-teaninė, qė ēajit tė gjelbėr i dhuron njė shije tė veēantė, ndikon si qetėsues. Studimet tregojnė se L-teanina shton valėt alfa tė trurit, qė ndėrlidhen me relaksim. Konsumojeni ēdo ditė. /reuters/

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi