Arrestohet ish- kryetari i Egjiptit Mubarak

Shko posht

Super Arrestohet ish- kryetari i Egjiptit Mubarak

Mesazh nga Lim-On prej Wed Apr 13, 2011 8:17 am

Prokuroria e Egjiptit ka urdhruar paraburgimin 15 ditor t ish
presidentit Hosni Mubarak, pr shkak t hetimeve pr korrupsion gjat
sundimit t tij.
Mubaraku, 82 vjear, gjendet aktualisht n spital pr shkak t nj sulmi n zemr.
Dy
djemt e ish presidentit egjiptian, Hosni Mubarak, jan n paraburgim
pr s paku 15 dit, derisa po hetohen pr korrupsion. Ala dhe Gamal
Mubarak jan marr n pyetje nga prokuroria e shtetit pr keqprdorim
fondesh dhe pushteti, transmeton REL.
Mubaraku u largua nga pushteti m 11 shkurt pas protestave masive q prfshin gjith vendin.
Mubarakut, bashkshortes dhe dy djemve t tij iu sht ndaluar t largohen nga vendi dhe pasurit e tyre jan ngrir.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi