Fermeri lyen delet me t kuqe pr t mos ia vjedhur

Shko posht

Super Fermeri lyen delet me t kuqe pr t mos ia vjedhur

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 13, 2011 11:01 am


Nj fermer nga Devon ka vendosur ti lyej delet me ngjyr t kuqe sepse u b nervoz me hajnat q vidhnin delet nga kopeja e tij.
John Heard ngjyrosi 250 delet n prpjekje pr ta shptuar kopen nga hajnat. Kopeja duket e uditshme por ia ka vlejtur pasi sivjet nuk kam humbur asnj dele, thot Heard, i cili tha se m shum se 200 dele ia kishin vjedhur viteve t fundit.

Kjo metod funksionon pasi sht shum leht t dallosh delet dhe kjo ma lehtson punn mua dhe fqinjve t mi pr ti ndar delet. Ngjyra jo helmuese pas nj kohe hiqet vetvetiu, t cilat shikohen me habi nga kalimtart e rastit derisa shohin tufn duke kullotur n veri t Dartmoorit n Devon, shkruan Metro.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi