Meta: PS kėrkon tė tensionojė situatėn

Shko poshtė

Super Meta: PS kėrkon tė tensionojė situatėn

Mesazh nga ditush prej Wed Apr 13, 2011 12:01 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/shqiperi/f.0413122820725_m.jpg[/img
Kryetari i Lėvizsjes Socialiste pėr Integrim, Ilir Meta, u takua tė mėrkurėn me shefin e misionit tė vėzhguesve afatgjatė tė OSBE/ODIHR,Jonathan Stonestreet, tė cilit i paraqiti kėrkesėn pėr sa mė shumė vėzhgues pėr zgjedhjet lokale tė 8 majit.
Duke sqaruar pozicionin e LSI-sė pėr incidentet e fundit, Meta theksoi se asnjė incident “nuk ėshtė shkaktuar nga LSI”, dhe akuzoi Partinė Socialiste se “se kėrkon tė tensionojė situatėn” .

“LSI ėshtė e distancuar dhe asnjė incident nuk ėshtė shkaktuar nga LSI nė kėtė fushatė elektorale”, tha Meta duke i bėrė thirrje policisė tė veprojė ndaj shkelėsve tė ligjit”, raportoi BW./Telegrafi/

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi