Pakistani do ta shqyrtoj njohjen e Kosovės!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Pakistani do ta shqyrtoj njohjen e Kosovės!

Mesazh nga ditush prej Wed Apr 13, 2011 12:06 pmNjohja e Kosovės nga ana e Pakistanit do tė shqyrtohet dhe kjo ēėshtje ėshtė prioritet i lartė i Qeverisė nė Islamabad, ka bėrė tė ditur pėr radio Dukagjinin, Israr Hussain, drejtor pėr Evropė nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme tė Pakistanit.
“Mund tė them qė ėshtė njė ēėshtje e nivelit mė tė lartė. Ėshtė e qartė se ēėshtja e njohjes do tė shqyrtohet. E pėr kėtė vendosin udhėheqėsit tonė, e sigurisht qė atyre ju duhet kohė. Por se kur do tė merret ky vendim nuk mund tė ju them asgjė”, ka thėnė Hussain.

Ndėrkaq, Behgjet Pacolli, i emėruar zėvendėskryeministėr i parė nga kryeministri Hashim Thaēi i ka thėnė Radio Dukagjinit se javėn e ardhshme do tė vizitoj njė varg shtetesh, pėrfshirė edhe Egjiptin.

Ai pohon se nėse ata qė protestuan nė Egjipt marrin pushtetin pėrmes votės sė lirė, shteti i faraonėve do ta njeh Kosovėn.

“Nė zgjedhjet e lira nėse fiton rryma e cila ka protestuar nė rrugėt e Kajros, aty janė shumė miq tė mi, me tė cilėt unė shumė lehtė do tė bisedoja pėr njohjen sa mė tė shpejt tė Kosovės nga ana e Egjiptit”, ėshtė shprehur Pacolli.

Ndryshe, pavarėsia e Kosovės ėshtė njohur nga 75 shtete, njohja e fundit ka ardhur nga Omani, mė 2 shkurt. /Telegrafi/


_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi